Jak dostosować zanętę do określonej ryby? Rzeka, jezioro, staw, zalew? Techniki, metody przygotowania.
#49 przez flaczek
8 lis 2014, o 22:10
Pogoda w moich rejonach jest ostatnio niezła, dlatego wędkuje i korzystam ile mogę. Chciałbym jednak znac wasze zdanie jaką zanętę stosować i jakie są wasze doświadczenia, gdy temperatura jest niska (typowo jesienna).
#51 przez flaczek
12 lis 2014, o 20:36
Masz rację. Nastawiam się głównie na płotki bo w jeziorze w którym łowię jet ich mnóstwo takich po 25-30 cm. Dno ciemne.
#54 przez miszor
13 lis 2014, o 14:11
Płoć to wspaniała ryba, zawsze jest jej dużo i można łowić ją skutecznie o każdej porze roku. Przy przygotowaniu zanęty unikałbym intensywnych zapachów i dodatków owocowych.
Tak w skrócie: ważne jest użycie małej ilości zanęty spożywczej, a uzupełnienie jej ziemią bądź gliną. To ważne, aby nie przesycić ryb. Stosunek zanęty do gliny zależy od preferencji ryb w Twoim łowisku. Możesz spróbować 1:3, 1:2, 1:1 albo jeszcze inaczej.. Aby je zaciekawić i przytrzymać w łowisku trzeba wzbogacić mieszankę jakimiś przynętami zanętowymi typu jokers albo pinka. Jako, że to chłodne dni warto dać ich nieco mniej. No i tak jak zawsze, nie ma nigdy trwałego rozwiązania - musisz kombinować i eksperymentować. Może dodaj Scopex, rosówkowy Aromix Sensasa..
#55 przez Tratewk8
13 lis 2014, o 20:02
Na zimną wodę najlepiej koloru czarnego albo brązowego, żeby nie odstraszyć ryb np. płoć - traper czarny albo Maxima Płoć Jezioro. No i warto przerzucić się z intensywnych, słodkich smaków na ziołowe typu kolendra. Zanętę możesz wzbogacić nasionami z roślin oleistych.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości