Nie wiesz jakiego typu wędki potrzebujesz, jak dobrać ją do własnych potrzeb? Masz wątpliwości, pytania? Ten dział jest dla Ciebie.
#52 przez traxtor
13 lis 2014, o 11:17
Dzień dobry. Mam wielki problem. Jestem fanem rybołówstwa. U rodziców na wsi mam taką możliowść. Dotychczas używałem wędki pożyczonej, a teraz chciałem kupić swoją. W sklepie wedkarskim napotkałem ogromny problem. Nie miałem pojęcia jak wielki wybór jest tego typu sprzętu. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Nie dawno zacząłem łowić i nie bardzo wiem jaki sprzęt warto kupić, żeby oddać się swojej pasji. Uważam, że są dodatki, które nie przydadzą mi się do łowienia na niewilkich zbiornikach. Podpowiecie mi jaki sprzęt będzie najlepszy? Co trzeba wziąć pod uwagę przy wybieraniu sprzętu. Czy to prawda, że wędka ma wpływ na to, że ryby lepiej biorą? Wybów sprzętu jest dziś ogromny, a ja nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Czy przy zakupie wędki ma znaczenie fakt, że nie planuję wyjeżdżać nigdzie dalej na połów? Chodzi mi tylko o to, aby wędka spełniała swoje zadanie. W jakim przedziale cenowym mam się poruszać? Pomóżcie mi proszę. Ryby to jest to co kocham. Nie mam jednak pojęcia jak sie za to zabrać.
#53 przez miszor
13 lis 2014, o 13:43
Witaj! Rozumiem, że kwotę którą podałeś poświęcasz wyłącznie na wędkę? Pamiętaj, że kołowrotek i inne niezbędne akcesoria to też jakiś wydatek. W tytule napisałeś grunt (cały zestaw oraz przynęta leżą na dnie) - najprzyjemniej będzie Ci się łowiło jakimś feederem (mam nadzieje, że o takie wędzisko Ci chodzi). Może jednak chcesz łowik na spławik? Sprecyzuj.

Przede wszystkim musisz podpowiedzieć, na jakie ryby się nastawiasz, no i oczywiście opisz nam łowisko, na którym będziesz najczęściej łowił. To bardzo ważne, bo właśnie to ma wpływ na parametry wędki jaką potrzebujesz.

traxtor napisał(a):Czy to prawda, że wędka ma wpływ na to, że ryby lepiej biorą?

Wpływ na to, że ryby lepiej biorą to z pewnością nie. Jest to po prostu większy komfort dla łowiącego. Na brania ma wpływ sam wędkarz, który wybiera, zakłada zestaw, przygotowuje zanętę itp. Jak to się mówi: "Nie różdżka się liczy, tylko czarodziej". :D

traxtor napisał(a):Czy przy zakupie wędki ma znaczenie fakt, że nie planuję wyjeżdżać nigdzie dalej na połów?

Wędka ma by przede wszystkim dla Ciebie i dla Twojej przyjemności. Plany mają to do siebie, że lubią się zmieniać. Pamiętaj, że zadbane wędzisko starcza naprawdę na długie lata.

Odpowiedz na pytania powyżej, a postaramy Ci pomóc :)
#56 przez kawel
19 lis 2014, o 20:43
czesc! ja mam podobny problem. kolega pokazywał mi kiedyś jak się łowi na bata i ani troche nie przypadło mi do gustu. szukam zwykłej wedki teleskopowej na poczatek do 150 zł max. łowie ogólnie w jeziorze, ale fajnie jakby dała radę na spokojnej rzece. Nie wiem wogole o co chodzi z tym ciężarem wyrzutowym i nie wiem też jaka długość jest odpowiednia. bardzo prosze o wyjasnienie i doradzenie czegos sensownego. pozdrawiam marcin.
#57 przez flaczek
22 lis 2014, o 13:02
Wybierając wędkę warto kierować się 3 specyfikacjami: ciężarem wyrzutu, długością oraz wagą.

Ciężar wyrzutu oznacza jaki zestaw (ciężarki + przynęta) możemy zastosować. Ja osobiście zaczynałem zwykłą tandetą z rynku :). Proponuje wędzisko w granicach 3,6 - 4,2 m do 25g. Np. Mikado Princess Bolognese 400 - twarde, sprawdzi się w każdych warunkach. Zestaw - żyłkę główną dałbym 0,14, przypon 0,12-0,10.
#58 przez kawel
24 lis 2014, o 20:42
dziekuje bardzo! właśnie dzisiaj ją oglądałem w sklepie. nie jest to jakis nowy model, ale jest naprawde swietna. mam nadzieje ze bede mial okazje jeszcze w tym roku ja przetestować 8-) . dzieki jeszcze raz!!!!
#66 przez GeorgeHarguind
14 lip 2017, o 02:09
Comparing Steam download speeds to your Internet connection speed:. Sep 3, 2016 But even so, it will still be slow if there aren't enough seeds in the swarm. .. beta 2, watchOS 4 beta 2 and tvOS 11 beta 2 are also available to download.

microsoft word 2011 free download windows 8
add email to microsoft account
mac app won't force quit

http://google.com/